WEB TASARIM & YAZILIM

Web sitesi markanızın dijital dünyadaki yüzüdür. Bu yüzden hem görsel açıdan hem de yazılımsal açıdan sizi en iyi şekilde yansıtmalıdır. Günümüzde internetin cep telefonlarına da girmesi, her yaştan kullanıcının ulaşabileceği kolaylıkta olması nedeniyle potansiyel müşterilerin markaları hakkında bilgi almak veya ürünlerini satın almak için kullandığı ilk mecra haline gelmiştir. Teknik açıdan bakmak gerekirse web siteleri ikiye ayrılır. Kullanım alanınıza, bütçenize ve ekibinize göre ihtiyacınızı karşılayacak şekilde seçim yapabilirsiniz.

1. Statik Tasarım
2. Dinamik Tasarım

team

STATİK TASARIM

Site sahibinin kod bilgisi olmadan müdahale edemeyeceği site tasarımıdır. Çok sık güncelleme yapılmayacak, sadece bilgilendirme amaçlı kullanılacak sitelerde veya sürekli ajans gibi bilirkişi kontrolünde kullanılacak sitelerde kullanılır. Maliyeti dinamik sitelere göre daha düşüktür.

DİNAMİK TASARIM

Site sahibinin kod bilgisi olmadan da müdahale edebileceği, güncellemelerini yapabileceği site tasarımıdır. Adından da anlaşılacağı gibi sürekli dinamik tutulması gereken, görsel-metin güncellemelerinin yoğunlukta olduğu, uzun yıllar kullanılmak istenen sitelerde kullanılır. Yazılım aşamasında iken site sahibinin yönetim paneline giriş yaparak güncelleyebileceği alanlar belirlenir ve buna göre kodlamalar hazırlanır. Site bitiminde yönetim paneli kullanıcı adı ve şifresi site sahibine teslim edilir. Kişiye-markaya özel yönetim paneli kodlandığından statik sitelere göre biraz daha maliyetlidir.

AJANS-MÜŞTERİ ARASI WEB TASARIM PLANLAMASI NASIL İŞLER ?

Bir web sitesi konusunda müşteri ve ajans arasında anlaşma sağlanması durumunda en verimli sonuçları elde edebilmek adına aşağıdaki adımları izlemekteyiz.

1.Brief: Sitenin kullanım amacı (tanıtım mı ?, satış mı vb. ), tercih edilebilecek renkler, tasarımsal olarak tercih edilen detaylar, ön plana çıkarılabilecek unsurlar vb. belirlenmesi
2. Dosya temini : Müşteri tarafından veriler hazırlanır ve ajansa teslim edilir. (içerikler, logo, menü başlıkları, fotoğraflar vb.)
3. Demo tasarım hazırlanması: ilk olarak anasayfa tasarımı hazırlanır ve müşteriye sunulur. Onaylanması durumunda iç sayfalar hazırlanır.
4. Yönetim paneli: site içinde değişiklik yapılabilecek alanlar belirlenir. Yönetim panelinde bu alanlar için düzenleme alanı yaratılır.
5. Yayına açılış : ilk günler için test yayını denebilir. Site sahibi ve ajans çalışanları düzenli olarak kontrolleri sağlar, site içindeki formlar test edilir.
Ve sitemiz hazır, güle güle kullanın :)

WEB SİTE YAPTIRMANIN AVANTAJLARI :

• Markanızın kalitesini ve duruşunu yansıtan bir sayfanız olur.
• Ürünlerinizi ve firmanızı detaylı, uzun uzun anlatabileceğiniz bir mecradır.
• Potansiyel müşterilerinize ulaşmanızı sağlar.
• Ürün satışlarınızı kolaylaştırır.
• Sürekli ulaşılabilir olmanızı sağlar.
• Kampanyalarınızı, yeniliklerinizi duyurabileceğiniz bir alandır.
• Online reklamlar verebilmeniz ve satışlarınızı arttırabilmeniz için en gerekli kanaldır.
• Seo optimizasyonu çalışmaları ile sitenizi üst sıralara taşıyarak tercih edilebilirliğinizi arttırabilirsiniz.

ÜCRETSİZ ANALİZ FORMU