GÖRÜNTÜLÜ REKLAMLAR

Google Display Network

Görüntülü reklamlar internet üzerinde gezindiğiniz web sitelerin birçoğunda karşınıza çıkan görsel, hareketli ve video reklamlarıdır. Görüntülü reklamlar branding dediğimiz marka bilinirliği arttırma konusunda çok verimli bir reklam modelidir. Kullanıcılara reklam hedeflerinize uygun, markanız, kampanyanız veya ürünleriniz ile ilgili görselleri internet üzerindeki bir çok web sitede gösterme imkanı sunar. Dünya üzerindeki web sitelerinin %90’nına Görüntülü Reklam Ağı sayesinde ulaşabilir ve tüm dünyaya reklamlarınızı gösterebilirsiniz.

Görüntülü Reklam kampanyamızı anahtar kelime girerek, hedef kitle belirterek, yerleşim alanı belirterek, Konu hedefleyerek oluşturabiliriz.

team

Anahtar Kelime

Anahtar kelime hedefleme yöntemi ürün veya hizmetlerinizle alakalı kelimeler veya kelime öbekleri seçmenize olanak verir. Seçtiğiniz anahtar kelimeler reklamlarınızın alakalı web siteleri, uygulamalar ve videolarda gösterilmesine yardımcı olur.

Google aramalarında ‘’yabancı dil dersleri izle’’ araması yapan ve buradan youtube üzerinden İngilizce eğitim ile ilgili video izleyen kullanıcıya görsel reklamınızı gösterebilirsiniz.


Hedef Kitle

Reklamlarınızı; kim olduklarına, ilgi alanlarına ve alışkanlıklarına, aktif olarak yaptıkları araştırmalara veya işletmenizle etkileşime girme şekillerine göre belirli kitlelere gösterebilirsiniz. Reklam gruplarınıza bunlar gibi birçok kitle eklemek için bu adım adım talimatları uygulayın.

İnternet'te reklamlarınızı belirli ilgi alanlarına sahip kullanıcılara gösterebilmek, doğru müşterilere ulaşmanıza yardımcı olabilir. Google Ads'de, reklam gruplarınıza kitle ekleyerek bunu yapabilirsiniz.


Konular

Konu hedefleme, reklamlarınızı belirli bir konudaki birden çok web sayfası, uygulama ve videoya yerleştirmenin basit bir yoludur.

Konular, tarım veya müzik gibi çok sayıda sektörü veya ilgi alanını temel alır. Örneğin, "Otomobiller ve Araçlar" konusunu hedeflediğinizde reklamınız otomobiller veya diğer otomotiv temaları hakkında içerik barındıran web siteleri, uygulamalar veya YouTube videolarında görünebilir.


Yerleşim

Google Görüntülü Reklam Ağı ve Youtube da istediğiniz siteleri veya kanalları hedefleyerek reklamlarınızı buralarda gösterebilirsiniz. Verdiğiniz hizmet ile alakalı siteleri ve kanalları hedefleyerek etkileşiminizi kolaylıkla arttırabilirsiniz.

Görüntülü reklamlar Google belirlediği belirli ölçülerde yayınlanmaktadır. Web sitelerinin performansını bozmadan ve kullanıcıları rahatsız etmeden sitelerin belirli alanlarında gözükmektedir.

Mobil Arama Ağındaki reklamlar; mobil aramalarda, mobil cihazlara uygun olarak optimize web sitelerinde, Youtube üzerinde ve mobil uygulamaların içerisinde gösterilmektedir.

Kare, küçük kare, orta boy dikdörtgen, büyük dikdörtgen, leaderboard gibi bellirli ölçülerde kullanılalr bannerlar bulunmaktadır.


ÜCRETSİZ ANALİZ FORMU